יציאה מערבות והחזרת סכום הערבות מבעלת החוב - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 23:28, 2 באוקטובר 2014

  שלום לפני מס' שנים חתם בן זוגי על ערבות עבור מישהי שהייתה חברה קרובה עבורו, עם השנים הקשר התנתק במידה מסויימת אך כיוון ששניהם נמצאים עדיין באותו חוג חברים אנו יודעים מה קורה איתה. בשנה האחרונה הנערבת דילגה בין עבודות עד שהפסיקה לעבוד לחלוטין בטענה היא בהליכים מול ביטוח לאומי והיא חולה ואינה יכולה לצאת לעבוד... במקביל היא נרשמה ללימודים ולומדת ואף טסה לטיול בחו"ל השנה. אנו נמצאים לפני חתונה וכל מחוייבויות החיים שמגיעים עם הקמת בית ומשפחה וקיבלנו מכתב שאינה עומדת בתשלומיה ולאחר עימות איתה היא גם אומרת שאין לה איך לעמוד בתשלומים אלו אז שנמצא פיתרון. בן זוגי הוא ערב יחד מוגן. שלושה שאלות יש לי: 1. האם ישנה דרך כלשהי לצאת מהערבות כרגע? 2. במידה ואנו נשלם את הערבות האם יש לנו דרך לנקוט מולה בהליכים משפטיים ולחייב אותה להחזיר לנו את הכסף? 3. במידה וכמובן לא הצלחנו להשתחרר מהערבות ואנו נאלצים לשלם את הסכום האם יש דרל להימנע מלשלם את כל ההוצאות המשפטיות והריביות פיגור שמצטברות בזמן הזה? תודה רבה אשמח לשמוע גם על עו"ד מומחים בתחום הזה ספציפית.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:33, 5 באוקטובר 2014

  שלום רב,
  חתימה על ערבות נועדה לשם התקיימות מצבים דומים בהם הלווה לא יכול להחזיר את ההלוואה שנטל ובכך ניתן לגבות החוב מהערב.
  על מנת שניתן יהיה לענות על השאלה הראשונה והשלישית יש צורך לקיים פגישה ולבחון המסמכים.
  בנוגע לשאלה השניה התשובה הינה חיובית - ברגע שהערב משלם את סך החוב אזי קמה זכות תביעה כנגד הלווה/ החייב שנמנע מלשלם החוב.
  אשמח לעזור,
  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.