האם ניתן למחוק רישום BDI בגין תיקי הוצל"פ באמצעות תביעה לפס"ד הצהרתי בבימ"ש השלום לאחר שהחובות שולמו והוסדרו בהוצל"פ וככלל? - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • ל.

  נשלח ע"יל. 13:06, 8 בינואר 2015

  האם ניתן למחוק רישום BDI בגין תיקי הוצל"פ באמצעות תביעה לפס"ד הצהרתי בבימ"ש השלום לאחר שהחובות שולמו והוסדרו בהוצל"פ וככלל? ברצוני לדעת, לאור העובדה שלכאורה נתוני הוצל"פ נשמרים במשך 7 שנים ב - BDI, במידה וכל החובות שולמו ותיקי ההוצל"פ נסגרו לאלתר ואינני מסתפקת ברישום הערה בלבד ב - BDI בגלל שהרישום נותר והדבר בעייתי לכאורה, האם אני יכולה לכאורה לפנות לבימ"ש בתביעה לפסק דין הצהרתי שיורה ל - BDI למחוק את הרישום לאלתר ובימ"ש מוסמך ו/או ביכולתו לכאורה לעשות כך ליתן סעד זה אותו אני מבקשת? תודה וסופ"ש נעים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:36, 12 בינואר 2015

  שלום רב,
  העברת האינפורמציה והרישום בחברת BDI נעשה עפ"י חוק.
  במידה והמדובר בטעות ניתן לחייב מחיקת הרישום.
  ככל ולא מדובר בטעות אזי לא ניתן למחוק הרישום ויש צורך להיוועץ עם עו"ד בעניין.
  אשמח לעזור,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  03-9440550

  תגובה
 • 15:38, 13 בינואר 2015

  גם אני אשמח לדעת עוד בנושא. במקרה שלי לאומיקארד כפתה עליי הלוואה בניגוד לרצוני (סירבה לדרישות חוזרות לבצע פירעון של "הלוואה לפירעון מיידי"), עד שנמאס לי והפסקתי לשלם. פנו להוצל"פ על חוב קצוב, והגשתי התנגדות בטענת קיזוז נזקים שגרמו לי, אך להפתעתי רשם יכול לדון רק בסכומי נזק מדוייקים (בתימ"ש משחקים עם האזרח בדקויות טכניות, במקום לתת צדק... פשוט בזיון) ונאלצתי למשוך ההתנגדות ועכשיו צריך לתבוע בנפרד על הנזקים. אז נרשם לי גם כתם ב-BDI. כמובן ששילמתי את ה"חוב" בהתאם לסיכום תמורת משיכת התנגדותי. האם כשהחוב לא באשמתי מגיע לי כתם ב-BDI ?

  תגובה
 • 19:22, 9 בנובמבר 2016

  יש עליי BDI שלילי ולכן אני לא יכול לקבל הלוואות מה אני עושה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.