מכתב מהבנק על חשבון ללא תנועה - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • אריאלה

  נשלח ע"יאריאלה 13:05, 28 ביולי 2015

  שלום, אני סטודנטית וקיבלתי לפני כחצי שנה מכתב מהבנק על כך שהחשבון שלי מוגדר ללא תנועה, כאשר המכתב הגיע לביתי אך מכיוון שלא הייתי בבית לא ראיתי אותו ורק עכשיו נתקלתי בו ביחד עם עוד מכתב שנשלח זמן קצר לאחר הראשון ובו נאמר שעם הכסף מחשבוני נקנו ניירות ערך ונגבתה עמלה של כמעט 500 ש"ח (גם את המכתב השני ראיתי רק אתמול). בנוסף באותו זמן שנשלח המכתב המגדיר את חשבוני כחשבון ללא תנועה הייתי בבנק בעניין אחר ולא נאמר לי שהחשבון שלי מוגדר כחשבון ללא תנועה. כמובן שמיד כשראיתי את המכתבים הללו הלכתי אל הבנק ושם הפקידה אמרה לי שכדי למכור את ניירות הערך ולהחזיר את החשבון למצבו הקודם אני אצטרך לשלם עמלה נוספת בשווי של כ500 ש"ח. אני מבינה שטכנית כל מה שהם עשו הוא חוקי אך העובדה שנשלח אלי רק מכתב אחד, ולא נעשה שום ניסיון אחר ליצור איתי קשר, לרבות כשהייתי פיזית באותו זמן בסניף היא לא מוסרית בעליל! ורציתי לדעת האם אפשר לעשות משהו בנידון? אני רק רוצה שהחשבון שלי יחזור להיות תכנית חיסכון עם הסכום המקורי, האם יש איזושהי דרך להשיג זאת? תודה, אריאלה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:25, 28 ביולי 2015

  אריאלה שלום,
  יש לבחון אילו פעולות הבנק ביצע על מנת לאתר אותך ומדוע בזמן שהיית בסניף לא עדכנו אותך שהחשבון מוגדר "ללא תנועה".
  כמו כן ברגע שהחשבון מוגדר "ללא תנועה" הכספים המצויים בחשבון מושקעים בפיקדון חודשי מתחדש על מנת לשמור על ערך הכסף - לכן לא ברורה הטענה כאילו הכספים הושקעו בני"ע וגובה העמלות המסתכם לסך של כ- 1,000 ש"ח.
  לפיכך, יש לבחון כל הנ"ל ובהתאם לפנות לבנק בע"פ ובכתב ובמידת הצורך לפנות לפניות הציבור בהנהלה ראשית.
  במידה וכל הנ"ל לא יעזור ניתן להגיש כתב תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.