האם התנהלות הבנק היא חוקית? - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 13:40, 2 באוקטובר 2015

  מדובר בחשבון שמשך כמה חודשים לא נכנסו אליו ולא ראו מה מצבו. (זה חשבון קטן ולא החשבון הראשי של אותו אדם) אלא שלפתע הבנק השאיר הודעה בתא קולי שעל בעל החשבון לסור לסניף הבנק. והתברר שהבנק ללא מתן כל התראה, וללא כל פניה לבעל החשבון חסם את החשבון בכל הערוצים האפשריים: חסם את החשבון באינטרנט, הורה לכל המוקדים של הבנק (מוקדי התמיכה, מוקדי השירות וכולי) שאסור להם לתת שירות לבעל החשבון כי החשבון חסום. האם התנהלות הבנק הינה חוקית? 1) האם הבנק רשאי לחסום חשבון מבלי לתת התראה בטרם החסימה? 2) האם הבנק רשאי לדרוש מבעל החשבון להתייצב בסניף, מבלי להסביר קודם להתייצבות מדוע הוא דורש ממנו להתייצב ומדוע החשבון נחסם, ו/או מה הבנק רוצה מבעל החשבון? 3) מה ניתן לעשות על מנת לסדר העניין ללא התייצבות בעל החשבון בסניף (קשה לו מאוד להגיע)? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:21, 8 באוקטובר 2015

  אבנר שלום,
  יש לבחון מסמכי פתיחת חשבון הבנק.
  יחד עם זאת עפ"י הנחיות המפקח על הבנקים הבנק יכול לפעול כפי שפעל מאחר והחשבון לא פעיל.
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.