תוקף יפויי כוח ומכתב לבנק - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 20:16, 18 באוקטובר 2015

  לבן משפחתי יש חשבון שאני מטפל בו. מאחר ולפתע וללא כל התראה הבנק חסם את החשבון הנ"ל-פניתי לבנק במכתב בצירוף יפוי כוח מבן משפחתי. ואציין שבן משפחתי חתם על גבי המכתב כי הוא מסכים לנאמר בו (במכתב). במכתב בקשתי מהבנק לשלוח הסבר בכתב מדוע החשבון נחסם ולשלוח אישור על ביטול החסימה הבלתי חוקית. אלא שבמענה למכתב הבנק טוען כי מהטעם שהוא (הבנק) לא הצליח לדבר אישית עם בן משפחתי ולאמת למולו את יפויי הכוח שצורף למכתב - הוא לא יכול לשלוח את ההסבר המבוקש. שאלתי היא: 1) כאמור על המכתב חתום גם בעל החשבון כי הוא מסכים לנאמר בו- האם אין די בכך ? על מנת שהבנק יתייחס למכתב גופו של עניין ? ויפעל לפיו . 2) לבנק יש ייפוי כוח מבעל החשבון לטובתי חתום על ידי שנינו ( ע"י בעל החשבון ועל ידי כי אני מוכן לקבל עליי את המפורט ביפויי הכוח) האם הבנק יכול לטעון כי עליו לאמת את יפויי הכוח הנ"ל? או שהוא מחוייב לפעול לפי יפויי הכוח? ,usv

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:43, 25 באוקטובר 2015

  נדב שלום,
  דרך המלך היא להגיע יחד עם בן המשפחה לבנק ולחתום על הרשאה/ יפוי כוח.
  ככל הנראה, הבנק רוצה לוודא מצב קוגנטיבי של בן המשפחה.
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.