הבנק לא יידע אותי שאני חייבת כסף - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • שיר

  נשלח ע"ישיר 08:57, 7 בפברואר 2016

  בוקר טוב ביום חמישי קיבלתי דואר רשום מעו"ד של בנק לאומי שהייתי לפני כשניים לקוחה שלו. אני סטודנטית ופתחתי חשבון בלאומי כי המכללה שלי נתנה הלוואות ללא ריבית בבנק לאומי. ניגשתי לקחת את ההלוואה עם אישור המכללה והפקידה גם שכנעה אותי לפתוח חשבו סטודנט. השתכנעתי ופתחתי כי הח-ן ללא עמלות. מאחר וכבר היה לי חשבון בבנק אחר המשכורת לא נכנסה ללאומי אז החלטתי בסופו של דבר לסגור את החשבון. כעת - אני מקבלת מכתב חריף מעו"ד של הבנק שאני חייבת 290 ש"ח וזה התראה לפני תביעה לסכום קצוב... ואני שואלת? הבנק לא מתבייש? הוא לא יכול להרים אליי טלפון ? 290 ש"ח ??? אני כעת כותבת מכתב חריף לבנק ולעו"ד ואני רוצה לדעת האם לבנק יש חובה ליצור עמי קשר וליידע אותי לגבי החוב שלי בכל דרך לפני שהוא פונה לעו"ד?. תודה רבה !

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  גולן גדליה,מנהל הפורום

  10:40, 7 בפברואר 2016

  שיר שלום,
  על הבנק חלה חובה ליידע אותך ועליך חלה החובה לבדוק שאכן החשבון נסגר ולא להסתמך על שיחה טלפונית.
  מאחר והדבר עלול לפגוע בדירוג האשראי שלך אני ממליץ לנסח את מכתב התגובה עם עו"ד ולצרף למכתב המחאה ע"ס 290 ש"ח.
  ניתן לציין במכתב שאת נאלצת לצרף המחאה תחת מחאה מאחר ואת חרדה שדירוג האשראי שלך יפגע כתוצאה מפעולותיו הרשלניות של הבנק ולאחר מכן לבדוק בחב' BDI האם אכן נושא העמלה דווח ובהתאם לנקוט בהליך משפטי כנגד הבנק (תביעה קטנה ע"ס 290 ש"ח ועגמת נפש או תביעה לצו הצהרתי שימחק הרישום בחב' הדירוג BDI).
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.