הבנק גבה בשנתיים האחרונות עמלות בגובה 6,000 ש"ח - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • אננידו

  נשלח ע"יאננידו 00:11, 24 במרץ 2016

  גיליתי שהבנק גבה ממני בשנתיים האחרונות עמלות בגובה 6000ש"ח, שלפי הסיכומים עם הפקידים לא היו אמורים לגבות. פניתי למנהל הסניף ונעניתי שמוכנים להחזיר רק חצי מהשנה האחרונה (1500ש"ח). לאחר איומים שאמשיך עם זה הלאה ובנוסף אעזוב את הבנק, אמרו שינסו להשיג לי חצי מהסכום (3000), אבל אצטרך לחתום על היעדר תביעות בנושא (לוותר על שאר הסכום). אני לא רוצה לוותר על אלפי שקלים שנגבו שלא כדין, וחושבת ללכת לתביעות קטנות. 1. אם אפתח בתביעה ואעביר את תיק ההשקעות לבנק אחר, האם הבנק יכול להחליט חד צדדית לסגור לי את החשבון? (החשבון נמצא במצב תקין ומעולם לא היו בעיות). 2. אני בעלים של חברה בע"מ קטנה שיש לה חשבון בבנק. החברה כמעט לא פעילה, אבל החשבון במצב תקין. האם יכולים "כנקמה\הרתעה" לסגור חד צדדית את חשבון החברה? 3. האם תקין לבקש ממני ויתור תביעות בתמורה למחצית מהסכום? העמלות הן דמי משמרת ני"ע. בהסדר עם מקום העבודה של בן זוגי (ששותף לחשבון) יש פטור מדמי משמרת, אבל החשבון היה מנוהל ע"י חברת ניהול אז הבנק לקח דמי משמרת מכסימליים (בלי להודיע לנו מעבר לשורות בתדפיסים התקופתיים, ובייחוד לאחר שהובטח לנו ע"י יועץ ההשקעות כי לא ייגבו דמי משמרת על קרנות). עכשיו הבנק טוען שלמרות ההסכם בו נכתב שאין דמי משמרת ולא מוזכרים חריגים, "מותר לבנק לבטל ההנחה לפי שיקול דעתו". האם זאת טענה סבירה, או שם חייבים להודיע בבירור על שינוי עמלות? 4. שאלה מאוד סובייקטיבית:מה אתם הייתם עושים? מה עדיף, 3000 ביד או לפנות למפקח פלוס תביעה קטנה על כל ה- 6000? (ברור שאם המצב היה הפוך והבנק היה חושב שאני חייבת להם - היו דורשים הכל פלוס ריבית, הצמדה, קנסות ועוד. אבל זה תאורטי, התתרגלתי כבר לכך שהעולם לא צודק)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד ונוטריון גולן גדליה,מנהל הפורום

  13:40, 30 במרץ 2016

  שלום רב,
  יש לבחון האם להגיש כתב תביעה בבית משפט לתביעות קטנות בגין מלוא הנזק בצירוף ריבית והצמדה או להגיש תביעה ייצוגית כנגד הבנק.
  בנוגע לשאלה הראשונה, הבנק לא יכול לסגור את חשבון הבנק שמתנהל באופן תקין. בנוגע לשאלה השניה, במידה והחשבון לא פעיל והחברה לא פעילה הבנק יכול לדרוש לסגור החשבון. בנוגע לשאלה השלישית, הבנק רשאי לבקש חתימה על ויתור ותשובה לשאלה הרביעית ניתנה ברישא לתשובה.
  אשמח לעזור,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550
  https://www.youtube.com/watch?v=rz3ENT-shyw

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.