גביית עמלה מופרזת ע"י הבנק - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 01:17, 18 באוגוסט 2016

  שלום רב. הבנק גבה לי עמלת מכירת ני"ע בחו"ל 1 סנט למניה שבפועל שער המניה היה 8 סנט מה שגוזר עמלה של כ-15 אחוז כשבפועל אפי' עמלה של אחוז היא יקרה ובדר"כ במניות של סנטים/דולר העמלה היא פיקס על פעולה ולא לפי מניה [כי זה לא ריוחי לפי מניה] ורק במניות של כמה דולרים העמלה היא לפי יחידה. מדובר בסכום של כ2500$ יותר מהמשכורת שלי ושל אישתי ביחד בחודש שלם של עבודה, הבנק גבה בשניה של לחיצה על מקש אינטר. לטענת הבנק היות וזה מה שסוכם איתי שיגבו לי לפי סנט למניה וכך הם עשו. לטענתי. 1. מה שסוכם זה לא קדוש היות ומדובר ב- עמלה שהבנק גובה יש תיקרה מסוימת וזה לא יכול להיות לא פרופורציונלי ולא מידתי בכלל. 2. לבנק בדר"כ ש מסלול פיקס [דהינו עמלה על הפעולה] כך שמה שזה לא נעשה איתי זה קצת עוולה או טעות 3. לי לא היה זכור שזה בלבד מה שסוכם ומשתמע כך גם מתוך השיחה שעשיתי עם הפקיד בשעה שמכר לי את המניות כך שברור שיש טעות ואי הבנה מצידי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד ונוטריון גולן גדליה,מנהל הפורום

  15:40, 18 באוגוסט 2016

  ישראל שלום,
  אכן מדובר בעמלה מופרזת ולא פרופורציונאלית שלא משקפת את אומד דעתך ככל וחתמת עם חוזה עם הבנק שמחובתו לפעול כלפיך בזהירות ובתום לב.
  ניתן לפנות לבנק ולבקש לראות מסמך חתום בנוגע לעמלות ובהתאם לפנות לעו"ד על מנת שישגר מכתב התראה לבנק.
  אשמח לעזור,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.