שקילת כמות סם בתוך עוגה/עוגיות - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 21:44, 6 בדצמבר 2013

  שלום רציתי לשאול, במקרה ואדם מכין סם מסויים בתוך עוגה\עוגיות, והוא נתפס איכשהו. האם כמות הסם שתירשם היא משקל העוגה ? כי אם כך, זה עלול להגיע לעשרות עד מאות גרמים, כאשר כמות הסם עצמו שהוכנסה היא גרמים בודדים בלבד...ובכמות שנרשמת, אפשר בתאכלס להאשים בכמות שלא לצריכה עצמית, לא ? מה קורה במקרה כזה ?

  השב
 • 16:45, 16 בדצמבר 2013

  השקילה והממצאים הם הסמים שנמצאו נטו בפנים זו הסיבה שזה מגיע למעבדה ״ומפרקים״ את הממצא לנטו וברוטו

  תגובה
 • 16:58, 16 בדצמבר 2013

  זה אפשרי בכלל למצוא כמה חשיש הוכנס לתוך עוגיה ?
  ובאותה דרך, נניח ונמצא על מישהו קוקאין\הרואין\אבקה אחרת, הוא יכול לטעון שהקוקאין נמהל ע"י הסוחר וכמות הקוקאין הטהור שבידו בפועל היא פחותה ?

  תגובה
 • 17:03, 16 בדצמבר 2013

  בד״כ יש אפשרת לבודד את החומרים ממנו עשויה העוגייה לגבי השאלה האחרת בעניין הקוקאין אז ראשית נחקר יכול לטעון מה שהוא רוצה לא בטוח שזה יעזור לו לבוא ולאמר שהסוחר ממנו קנה עירבב את החומר וכיו״ב לא מוריד האשמה מגבו בכל מקרה אולי כשיהיה כתב אישום אפשר יהיה להתווכח על הכמות

  תגובה
 • 19:00, 16 בדצמבר 2013

  הבנתי
  אז לפי מה שהבנתי, בנאדם שנתפס עם עוגיות חשיש - לא יואשם בהחזקה של מאות גרמים של סם מסוכן, אלא רק בכמות החומר הפעיל שבפנים
  (השאלה על הקוקאין הייתה רק בשביל הסקרנות)
  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.