בדיקות תכופות מיותרות לחיפוש סמים - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"י מיכל 11:35, 2 בספטמבר 2013

  שלום בעלי נעצר לבדיקת סמים ב-3 חודשים האחרונים 4 פעמים. אחרי שלא מוצאים משחררים אותו לדרכו. הוא בד"כ נעצר לבדיקה כשהוא לבד ולא כשאני והילדים איתו באוטו. הוא לא מעשן ולא עושה סמים וגם לא מסתובב עם אנשים שצורכים סמים כך שאנחנו לא מבינים את הסיבה. מה אנחנו יכולים לעשות כדי להפסיק את התופעה והאם החוק מגן עליו באיזהשהיא דרך? תודה ושנה טובה

  השב
 • 16:54, 3 בספטמבר 2013

  אין מניעה עקרונית לערוך חיפוש ו/או לעצור אדם בחשד לביצוע עבירות סמים מקל וחומר עם הסבר מגובה בצווים מטעם בית המשפט הנכבד.
  אם בכל מקרה יש חשש כי הדבר מתחיל להטריד אותכם יתר על המידה ואני מתכוונת לתדירות גבוהה של בדיקות וזימונים שאז ניתן לפנות למפקד התחנה בה נעצר בעלך ולהתריע בפניו על המקרים השונים תדירות החיפוש וכיוצ"ב.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.