חיפוש סמים ברחוב ללא צו מבית משפט - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 10:49, 27 במרץ 2014

  אני וחבר שלי חנינו ויצאנו מהאוטו הלכנו על המדרכה אפילו חצינו במעבר חצייה ועברנו ליד רכב משטרה ושוטרים שישבו באוטו קראו לנו לבוא אליהם באנו אליהם ושני שוטרים התחילו לעשות חיפוש על חבר שלי. הם גם עשו חיפוש באוטו ולא מצאו כלום. לפי מה מחליטים לעצור בן אדם שהולך לתומו ברחוב ועושים עליו חיפוש סמים? לא אמור להיות צו מבית משפט אחרי שהמשטרה מציגה ראיות נגד בן אדם? כל אדם שהולך ברחוב יכול לקרוא לו לעשות עליו חיפוש? אף אחד לא בטוח?

  השב
 • 11:57, 27 במרץ 2014

  חד משמעית אסור לשוטרים לערוך חיפוש סתם כי בא להם... נדרש חשד סביר וכמובן הסכמת הנחקר לביצוע החיפוש ולא הסכמה שנובעת מפחד מפני המשטרה אלא הסכמה אמיתית לפיה הינו מסכים לעריכת החיפוש
  אפשר וניתן להתנגד לחיפוש וזו בכל מקרה לא עבירה פלילית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.