הבאת קנבואיד סינתטי שנרכש באופן חוקי לארץ - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אנון

  נשלח ע"יאנון 00:47, 2 באפריל 2014

  שלום, רכשתי באופן חוקי בניו זילנד סוג של סם פסיכואקטיבי, קנבואיד סינתטי בשם Diablo, המכיל sgt -24, ידוע גם בקיצורים ur-12, mn-25. אני מעוניין להביא אותו איתי לישראל. להבנתי כדי לאסור על סם כלשהו בישראל יש לכתוב את שמו המפורש או קיצוריו בפקודת איסור הסמים. אישית לא מצאתי שרשום איסור על סם זה, אך יתכן שפיספסתי. אשמח לתשובה של מומחה בפקודה, האם אני יכול להכניס את זה לארץ או שזו עברה על החוק. תודה.

  השב
 • 15:12, 8 באפריל 2014

  מבדיקה שערכתי לא מצאתי סם מהסוג המצוין. יחד עם זאת הייתי נזהרת שמא מדובר בסם המכיל מרכיבים הזהים למרכיביו של סם בשם אחר ואשר יכולים להביא לידי הגדרתו לסם מסוכן עפ"י הפקודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.