בדיקת שתן קבילה במכון מוסמך - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • ס

  נשלח ע"יס 11:47, 8 באפריל 2014

  שלום, נפתח מולי תיק על סחר בסמים בגין הזמנה של מריחואנה (7 ג') לשימוש אישי מחו"ל. לאחר כמה חודשים פניתי לחוקר לבדוק מה מצב התיק והוא אמר לי שכנראה נכון לי לבצע בדיקת שתן במכון מוסמך כדי להוסיף מידע שתומך בי מול האישום ויכול להקל על האישום. רציתי לדעת איפה קביל לעשות בדיקה כזאת? תודה :)

  השב
 • 15:13, 8 באפריל 2014

  לא ברור לי הכיצד בדיקת שתן נקייה יכולה להפריך / לאשר עבירה של סחר בסמים?!?!?! יתכן ומדובר בהחזקה?

  תגובה
 • 09:55, 9 באפריל 2014

  שלום עינת,
  המטרה אינה להפריך את העבירה אלא יותר לחזק את הטענה שמדובר באדם שאינו צורך קבוע סמים וכדי לעזור להציגו בצורה סימפתית יותר כדי להקל בעונש. זאת הייתה ההמלצה של החוקר. במידה ויש לך תשובה בשבילי אודה לך מאוד!
  שיהיה המשך יום נעים וחג שמח :)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.