נער שמסתובב עם נערים שמעשנים סמים - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • דלית

  נשלח ע"ידלית 10:19, 11 באוגוסט 2014

  הבן שלי מסתובב עם חבורת של נערים שחלקם מעשנים וחלקם לא הבן שלי הוא בין אלה שלא מעשנים הוא לפני גיוס אם חלילה משטרה תחליט לעשות חיפוש עליהם וימצאו שחלק מסתובבים עם סמים גם אם זה לשימוש עצמי ולא לסחר האם יענישו את כל הקבוצה ומה העונש על הסתובבות עם נערים כאלה בלי לעשן ובלי להחזיק בסמים?

  השב
 • 09:02, 24 באוגוסט 2014

  אין ענישה על "התרועעות" עם נערים מעשנים. מה שחשוב שאם חלילה וחס המשטרה מגיעה לקבוצה הזו על בנך לציין כי אין לו כל מעורבות לא בהחזקה ואל בשימוש אם אכן כך הם פני הדברים. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.