נעצרתי על חשד בסחר בסמים - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 01:49, 13 באוקטובר 2013

  שלום, לפני כחמישה חודשים נעצרתי תחת חשד של סחר בסמים. בלשים באו לביתי עשו חיפוש (עם צו) מצאו אצבע חשיש (5 גרם) ולקחו אותי לתחנה לחקירה, כשהרכז מודיעין שם לב שבאתי בלי הטלפון הוא צעק על אחד הבלשים והורה לו לחזור מיד לביתי לקחת את הטלפון הפרטי שלי, הבלש הגיע אליי הביתה שיקר לאבא שלי ואמר לו שאני ביקשתי את הטלפון ושהכל בסדר ושהם תיכף מחזירים אותי הביתה, בזמן שהייתי מעוכב בתחנה הבלשים חיטטו לי בטלפון ומצאו שני הודעות סמס שלכאורה קושרות אותי לסחר בסמים, הייתי עצור חודש ימים בבית סוהר, לאחר מכן מעצר בית פיקוח של קצינת מבחן ובדיקות שתן, עדיין לא התחלתי את לנהל את התיק. שאלתי היא כזו, האם מה שהשוטרים עשו עם הטלפון זה חוקי? כתוצאה מכך הם הגיעו לאחד ממכרי חקרו אותו והוא הודה שהוא קנה ממני פעמיים. אני בן 30 ללא עבר פלילי, לוחם במילואים, עד עכשיו הייתה לי עבודה מכובדת (פוטרתי בעקבות המקרה).

  השב
 • 14:21, 15 באוקטובר 2013

  ראשית אציין שיש הלכת בן חיים שמדברת על ראיות שהושגו שלא כדין. לפי מה שאתה מספר נראה שהפלאפון אכן נלקח שלא כדין ולכן ראיה שהושגה באמצעותו יכולה בהחלט להיפסל והתיק הופך להיות חלש. הנתונים שלך בהחלט מעידים על נורמטיביות ולפיכך יש והדבר יבוא לידי ביטוי בגזירת הדין כמובן שצריך להילחם על תיקון כתב אישום וכיו״ב אבל אפשר בהחלט לנסות לסיים בתוצאה שלא תיפגע בך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.