לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אור

נעצרתי על חשד בסחר בסמים

שלום, לפני כחמישה חודשים נעצרתי תחת חשד של סחר בסמים. בלשים באו לביתי עשו חיפוש (עם צו) מצאו אצבע חשיש (5 גרם) ולקחו אותי לתחנה לחקירה, כשהרכז מודיעין שם לב שבאתי בלי הטלפון הוא צעק על אחד הבלשים והורה לו לחזור מיד לביתי לקחת את הטלפון הפרטי שלי, הבלש הגיע אליי הביתה שיקר לאבא שלי ואמר לו שאני ביקשתי את הטלפון ושהכל בסדר ושהם תיכף מחזירים אותי הביתה, בזמן שהייתי מעוכב בתחנה הבלשים חיטטו לי בטלפון ומצאו שני הודעות סמס שלכאורה קושרות אותי לסחר בסמים, הייתי עצור חודש ימים בבית סוהר, לאחר מכן מעצר בית פיקוח של קצינת מבחן ובדיקות שתן, עדיין לא התחלתי את לנהל את התיק. שאלתי היא כזו, האם מה שהשוטרים עשו עם הטלפון זה חוקי? כתוצאה מכך הם הגיעו לאחד ממכרי חקרו אותו והוא הודה שהוא קנה ממני פעמיים. אני בן 30 ללא עבר פלילי, לוחם במילואים, עד עכשיו הייתה לי עבודה מכובדת (פוטרתי בעקבות המקרה).

עינת סופר בסרגליק עו״ד

ראשית אציין שיש הלכת בן חיים שמדברת על ראיות שהושגו שלא כדין. לפי מה שאתה מספר נראה שהפלאפון אכן נלקח שלא כדין ולכן ראיה שהושגה באמצעותו יכולה בהחלט להיפסל והתיק הופך להיות חלש. הנתונים שלך בהחלט מעידים על נורמטיביות ולפיכך יש והדבר יבוא לידי ביטוי בגזירת הדין כמובן שצריך להילחם על תיקון כתב אישום וכיו״ב אבל אפשר בהחלט לנסות לסיים בתוצאה שלא תיפגע בך.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום עבירות סמים