חייל שהיה בחקירת משטרה על סמים - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אבשלום

  נשלח ע"יאבשלום 12:00, 24 בדצמבר 2015

  היי, לפני שבועיים בערך הייתי עם חברים בגן ציבורי בלילה וקפצו עלינו שוטרים , אחד מהשוטרים גם הכה אותי ללא סיבה (נגח בי). בכל אופן בלי ידיעתי כנראה היה על אחד החברים 5 גרם והוא השליך את זה לאיזה מקום והשוטרים במקרה מצאו את זה, אני לא מעשן ואין לי קשר לזה, הבעיה היא שהם החרימו לי את הפלאפון שלי בתור ראייה ואמרו לי שאם אני רוצה אותו בחזרה אני חייב לפתוח להם את הטלפון ולהציג להם הכל שם. ואם לא, אז הם אמרו שהם יקבלו צו מבית משפט ואז יפתחו. סירבתי והפלאפון שלי נשאר אצלהם , סירבתי מ2 סיבות : 1. יש שם תמונות של חברה שלי והיא קטינה נחשבת (בת 17.) תמונות עירום. 2. יש שם תמונות של מריחואנה וסרטון שלי מגלגל עם חברה שלי (אגב זה מה שתפסו כיביכול באותו היום) הם העבירו את החקירה למצ"ח והפלאפון נשאר אצלהם, מה לעשות בנידון? האם זה נורא אם הם יראו את התמונות שלי עם זה וכד'? ואיך אני יכול לקבל את הפלאפון בחזרה בלי שיראו? מה הסיכוי שהם יקבלו את הצו? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

  עו"ד משה ליפשיץ,מנהל הפורום

  19:33, 16 בפברואר 2016

  במידה ומשטרה צבאית תמצא תמונות שלך עם חומר מפליל בהחלט אתה נמצא בסיכון להגשת כתב אישום נגדך.
  צו חיפוש ינתן באם המשטרה הצבאית תוכיח כי הצו הכרחי לפענוח עבירה - מה שבמקרה זה לא נראה, הדרך הטובה ביותר היא לפנות לבית הדין הצבאי עם עו"ד בבקשה להחזרת תפוס

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.