שימוש עצמי בפעם השנייה - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 14:32, 17 במאי 2016

  אני בן 25, לפני שנתיים נחקרתי אחרי שנתפסו עליי 1-2 גרם מריחואנה ושוחררתי לאחר החקירה. לא יצרו איתי קשר והנחתי שהתיק נסגר. כעת (בעיר אחרת) נתפסתי שוב עם כמות דומה. פרט לשני המקרים אני אדם נורמטיבי בלי עבר פלילי. האם בוודאות יוגש כתב אישום? או בסיכויים גבוהים? אם כן מה הסיכוי שזה יסתיים באי הרשעה? והאם יש סיכוי שיבואו לעשות אצלי חיפוש? (אני גר בעיר שלישית, לא באף אחד מהמקומות בהם בוצעה העבירה)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

  משה ליפשיץ,מנהל הפורום

  08:29, 25 במאי 2016

  תיק של שימוש עצמי בפעם הראשונה עם כמות קטנה של סם לעתים נסגר במשטרה מחוסר עניין לציבור כאשר נפתח תיק חדש בוודאי שהסבירות עולה לגבי הגשת כתב אישום אך יחד עם זאת עדיין קיים סיכוי שגם הפעם לא יוגש כתב אישום, לגבי החלק השני לשאלתך הפסיקה מאפשרת הימנעות מהרשעה פלילית רק כאשר הנאשם עומד תחת תנאי סף לכך - לצורך כך אני ממליץ לך במצבך כיום להיוועץ באופן מקיף יותר עם עו"ד העוסק ומתמחה בתחום הסמים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.