תיק במשטרה על החזקת סמים לפני גיוס - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 10:48, 7 בנובמבר 2013

  אני עוד מעט בן 18 יש לי תיק במשטרה על החזקת סמים עברתי חקירה במשטרה אבל לא פנו אליי עוד פעם ואני לא יודע מה קורה עכשיו אני אמור להתגייס התיק ידחה לי את הגיוס?

  השב
 • 11:41, 11 בנובמבר 2013

  כעיקרון לא אמור להשפיע על הגיוס אבל המציאות מדברת בעד עצמה וכיום תיקים פלילים על אף שנסגרו מסיבות כאלה ואחרות הופכות להיות לבעלי עניי כשמגיעים לתל השומר ובעיקר כשמדובר בעבירות סמים. אני יכולה להמליץ לעמוד על רצונך להתגייס ובדכ מגייסים בכל מקרה במידה ולא יגייסו שאס אפשר לפעול בדרכים נוספות. בלי שום קשר תפנה לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגורייך ותוציא העתק של רישום פלילי כדי שתוכל להבין איפה התיק עומד בשלב זה. בהצלחה!!!!!

  תגובה
 • 19:13, 3 בדצמבר 2013

  ראשית מאחר והינך קטין הרי שמדינה מחויבת להגיש כתב אישום בתוך שנה מיום ביצוע העבירה כך שאם לא עשו כן סביר להניח שכבר לא יוגש. באשר לצבא יתכן שזה יהווה מחסום קל מאחר ומדובר בעבירת סמים אבל אני ממליצה להתעקש בראיון בצבא כי אינך משתמש ותתנדב להיבדק בבדיקות שתן. בכל מקרה אל תנדב מידע שלא שואלים אותך עליו. בהצלחה
  :

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.