בירור מצב חקירה על סמים בכמות לשימוש עצמי - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 15:14, 20 בנובמבר 2013

  חבר שלי נתפס עם חומר בכמות לשימוש עצמי. אנחנו לא יודעים מה קורה עכשיו אם הוא יצטרך להישפט או לא או בכלל מה יקרה. אנחנו אמורים לטוס בעוד שבוע לשבוע בחו"ל. האם מותר לנו לנסוע? האם אנחנו צריכים לפנות בעצמנו למשטרה לבירור מה קורה? אנחנו לא יודעים מה קורה

  השב
 • 19:08, 3 בדצמבר 2013

  כפי שאני מבינה הוא נחקר על כמות שנתפסה בידו לשימוש עצמי ואז שחרורו אותו הביתה. בד"כ תיקים כאלה נסגרים מחוסר עניין לציבור במיוחד עם זו פעם ראשונה ובפרט אם מדובר בכמות קטנה. גם אם יוגש כתב אישום זה יקח זמן. עד אז מותר לכם לעשות כל העולה על רוחם. יש לכם אישור יציאה מהארץ ואני הייתי ממליצה לא לפנות למשטרה בשלב הזה. עוד מס' חודשים ניתן יהיה להוציא רישום פלילי מהמשטרה ולראות מה סטטוס התיק באם נסגר או לא.
  תהנו בחו"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.