גובה הפיצוי המגיע אחרי הוכחת רשלנות בלידה - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 09:30, 9 בספטמבר 2013

  שלום ד"ר במידה ונוכל להוכיח שבלידה של הבן שלנו הייתה רשלנות ולכן סובל משיתוק מה גובה הפיצוי שנוכל לקבל?

  השב
 • 15:29, 9 בספטמבר 2013

  גובה הפיצוי תלוי בגובה הנכות ובצרכים של הילד כפי שיוכחו בבית המשפט באמצעות חוות דעת רפואיות. בהנחה שמדובר בנכות של 100% עם אובדן מלא של כושר עבודה, ובהנחה שמדובר בשיתוק מלא עם צורך במטפלים, בניידות ובעזרה, בד"כ מדובר על תביעות של מיליוני שקלים. כמובן שעל מנת לקבוע מה גובה הפיצוי, יש לדעת את הנתונים המדויקים של המקרה. נשמח לעמוד לשירותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .