המלצה לתביעה על שיתוק מוחין בלידת ואקום - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 10:41, 10 במרץ 2014

  הבן שלי נולד אחרי 34 שעות בחדר לידה לקראת סוף הלידה שנראתה כמו נצח הרופאים החליטו ליילד אותו בלידת ואקום. היום הוא בן 5 וסובל משיתוק מוחין. אין לי את כל הפרטים לגבי איך זה קרה כי הרופאים לא מספקים לי את כל התמונה והנתונים וזה מתסכל ומרגיש שמסתירים ממני. האם היית ממליץ לתבוע?

  השב
 • 18:27, 10 במרץ 2014

  דניאלה שלום, בהחלט שהייתי ממליץ לבדוק את המקרה, בצורה יסודית, מול עורך דין שיודע לקרוא את החומר הרפואי ויודע לקבוע מה התרחש והאם יש עילת תביעה. נשמח לעמוד לשרותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .