הצוות רפואי לא יידע אותנו על הסיכון בנטילת תרופה להורדת לחץ דם בזמן ההיריון - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 13:33, 27 במרץ 2014

  אשתי נוטלת תרופה להורדת לחץ דם זה היה כך לפני שנכנסה להיריון ואף גורם לא התריע בפנינו שיש סיכון בנטילת התרופה במהלך ההיריון אשתי הייתה בשמירת היריון בגלל בעיות נוספות בננו נולד עם שיתוק מוחין אחרי שהתבררה לנו האבחנה התחלתי לעשות בדיקה באינטרנט על הגורמים שיכולים לגרום לזה וקראתי שנטילת תרופות כמו התרופה שאשתי בלעה יכולה לגרום לשיתוק מוחין. כל הרופאים שאשתי נפגשה איתם במהלך ההיריון וגם לפני אף אחד מהם לא ציין אפילו פעם אחת שהתרופה מסוכנת גם כתוב בתיק שלה שהיא מקבלת את התרופה איך זה שלא אמרו לנו כלום? אנחנו לא רופאים!

  השב
 • 16:03, 27 במרץ 2014

  מנחם שלום,

  לא כתבת באיזו תרופה מדובר ולכן קשה לי לענות תשובה מושכלת.

  כידוע לך, שיתוק מוחין יכול להיגרם כתוצאה מהרבה מאד התרחשויות, ותרופות הן רק אחת מהאפשרויות.

  אם תעביר את שם התרופה נוכל לבחון ביחד עניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .