שיתוק מוחין - בוצע חלק קטן מהבדיקות בהיריון - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:32, 27 בנובמבר 2014

  בננו סובל משיתוק מוחין בזמן ההיריון איתו עשינו רק חלק קטן מהבדיקות שהיינו אמורים לעשות האם תביעה על רשלנות רפואית תדחה בגלל שלא עשינו את כל הבדיקות?

  השב
 • 19:53, 27 בנובמבר 2014

  רחל שלום,
  שאלה היא מהן הבדיקות שלא ביצעת וכן מה הקשר בין אי ביצוען לבין התוצאה. לצורך כך חשוב, כמובן, להבין מהן נסיבות היווצרות שיתוק המוחי. לדוגמה: אם שיתוק מוחי נגרם בגלל פגות ברור כי אי קיומה של בדיקת שקיפות עורפית לא בהכרח קשורה לכך. את מוזמנת לפנות אלי לקבלת ייעוץ ללא עלות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .