ניתוח כושל להסרת גידול מהמוח בשם אקוסטיק ניורומה - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • ש.י

  נשלח ע"יש.י 06:39, 25 בינואר 2015

  שלום ד"ר עברתי לפני שנה וחצי ניתוח כושל להסרת גידול במוח בשם ACOUSTIC NEUROMA.. כל הצד ימין של פניי נפלו, כתוצאה מפגיעה בעצב הפנים במהלך הניתוח. גם עצב השמיעה נפגע, לכן, אין אני שומע כלל בצד ימין, גם עצב שיווי המשקל נפגע, ואני סובל מסחרחורות בהליכה בלבד. יש לציין שבריאתי לא נפגעה כלל כתוצאה מהניתוח, וחזרתי לכושרי הרגיל. השאלה שלי הנה למרות שחתמתי על כל המסמכים הידועים לפני כל ניתוח, (יש לציין שיש ברשותי היום את דוח הניתוח) האם יש מקום לתבוע את בית החולים שניתח אותי, לאחר בנאמר לי לפני הניתוח, שהסיכוי להצלחת הניתוח נושק ל-90%, מה שגרם לי להסכים לניתוח, מול 10% כישלון. ובפועל קיבלתי 100% כישלון. במידה וע"פי הערכתך אין מקום לתביעה, מי אמור לממן את הניתוחים הפלסטיים (הכרחיים) לתיקון עיוות הפנים? שאין אני משלים עימם. תודה מראש ש.י

  השב
 • 10:33, 25 בינואר 2015

  שלום רב
  ראשית לא מדובר בשיתוק מוחין כמובן, אלא בגידול של אוזן תיכונה, שלפי הערכתי, מהסיפור שלך, היית חייב להינתח כדי לכרות אותו, ולא היו לך הרבה ברירות, כי רוב האנשים הסבירים שמגלים להם גידול כזה במוח - מעדיפים ניתוח.
  בקשר לשאלה אם ניתן לתבוע בגלל הנזק, הרי שצריך לראות אם הניתוח היה רשלני או לא.
  אם הניתוח לא התנהל בצורה המקובלת - יש מקום לתביעה, אבל זאת ניתן לדעת רק מהמסמכים הרפואיים.
  אם אתה מעוניין, אתה מוזמן לפנות.
  איחולי כל טוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .