תביעה ופיצוי על הפרת סודיות רפואית - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
  • יוני

    נשלח ע"ייוני 14:49, 31 במרץ 2015

    ד"ר שרים היקר, שאלה והתייעצות. אשתי עברה ניתוח שרוול קיבה ובעקבותיו פניתי לחברת הביטוח בבקשה להקטנת פרמיית ביטוח החיים. בעקבות פנייתי התברר כי הפוליסה עם כל החומר הרפואי שבה הועברה במרמה לסוכנות אחרת של חברת הביטוח. הסוכנות התנצלה על כך ואף הסוכן המעורב פוטר (לדבריהם לפחות). פנייתי למפקחת על הביטוח נענתה בתשובת חברת הביטוח הנ"ל ובכך הסתפקו. שאלתי היא האם, לאור הפרה ברורה של הסודיות הרפואית של אשתי (שהינה רופאה בעצמה) - התיק הרפואי כלל מידע - כולל על טיפול פוטותרפיה שמקבלת בגין MF - האם יש טעם לתביעה ולפיצוי? אמנם לא נגרם כל נזק - אך אני מבין שבהפרת סודיות רפואית - לא חובה שייגרם נזק. בחיפוש בגוגל ראיתי שאף נפסקו פיצויים מאד גבוהים בכמה מקרים. מאידך - איני מבין בכך כלל וכלל ואיני יודע אם יש טעם להיכנס לתהליך. תודה רבה

    השב
  • 20:16, 14 באפריל 2015

    יוני שלום, תודה על שאלתך המעניינת. התנצלותי על האיחור במתן התשובה, שנבע מפאת חג הפסח.
    ההתקשרות שלך בחוזה ביטוח היא מול חברת ביטוח ולא מול סוכן ביטוח. ככל הנראה אשתך גם חתמה על ויתור סודיות רפואית עבור חברת הביטוח, כך שמעבר בין סוכנים שונים של אותה חברה, גם אם אינו לרוחך, יתקשה להחזות כהפרה של הסוד הרפואי. זאת התשובה באופן כללי, אולם יכול להיות שפרטי המקרה הם שונים, אבל את זה אפשר לדעת רק לאחר שרואים את הניירת שכוללת את הצעת הביטוח, הפוליסה, הצהרת הבריאות עליה חתמה ועוד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .