מוות של אבא עקב רשלנות רפואית - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 20:03, 19 במאי 2016

  אבא שלי נפטר לפני 15 שנים הוא הגיע לבית החולים בכדי לקבל טיפול הרופאים ביצעו בדיקות והוא פחד שיקטעו לו את הרגל הוא הגיע למחרת לבית החולים כי הוא לא חש בטוב הרופאים חשבו שהוא שיכור ומאבטחים הוציאו אותו החוצה יום אחרי הוא נפטר בנתיחה שלאחר המוות גילו שהיה טרומבוז (כריש דם) השאלה שלי אם אפשר לתבוע אשמח לתשובה בהקדם תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

  עו"ד עמית אוריה,מנהל הפורום

  15:51, 26 במאי 2016

  גם אם הייתה עילת תביעה הרי שלכאורה היא התיישנה לנוכח העובדה שאביך נפטר לפני חמש עשרה שנה בעוד תקופת ההתיישנות היא שבע שנים. לגוף העניין, הרי שהתעלמות מתלונות ואי קיום בדיקות ומתן טיפול מתאים, אם אמנם נעשה, בהחלט יכול להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית. עדיין יש לבדוק בסיוע מומחה רפואי, האם קיים קשר סיבתי בין העובדות המתוארות למוות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .