רשלנות רפואית בשיתוק מוחין ספסטי בארבע גפיים ובעל פיגור שכלי - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • רייצל

  נשלח ע"ירייצל 17:42, 30 במאי 2016

  1. כרגע בשלב בירור ראשוני, האם ניתן לעלות על כך במהלך מעקב ההריון 2. האם יש קשר בין שעת הלידה ואי התערבות בלידה (משקל 4.2 ק"ג)? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

  עו"ד אורי גלבוע,מנהל הפורום

  22:35, 30 במאי 2016

  כדי לבחון האם שיתוק מוחין הוא תוצאה של רשלנות רפואית יש לפנות לעו"ד המתמחה ברשלנות רפואית שיקבל את הפרטים הרלבנטיים, יאסוף את הרשומה הרפואית ויבחן בביוע מומחה רפואי האם ניתן לקשור בין שיתוק המוחין ללידה. יש לזכור כי בחלק ניכר מהמקרים אין קשר בין שיתוק המוחין לפעולות הצוות הרפואי אך מאחר ומדובר בנזק משמעותי כל כך, יש לבחון כל מקרה בקפידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .