בביה"ח טוענים שחסר תיעוד של בדיקות, האם נוכל להגיש תביעה על רשלנות רפואית ללא המסמכים החסרים? - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 12:22, 26 בדצמבר 2013

  לבן שלנו סובל משיתוק מוחין ונולד לפני 12 שנה ואנחנו רוצים להגיש תביעה על רשלנות. פנינו לביה"ח כדי לקבל תיעוד של בדיקות שנעשו ממש אחרי הלידה ובימים שאחרי כן אבל הם טוענים שהחומרים האלה חסרים הם לא מוצאים אותם יש לנו חשד שהמסמכים לא נעלמו סתם. האם כדי להגיש תביעה גם בלי המסמכים החסרים?

  השב
 • 17:05, 26 בדצמבר 2013

  יש דרכים לעקוף גם את העניין הזה, אם אתם זקוקים לעזרה נשמח לסייע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .