לידה שנערכה בעקבות הערכת משקל שגויה גרמה לשיתוק מוחין ספסטי ופיגור קל - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 16:07, 8 בינואר 2014

  בעקבות הערכת משקל שגויה, בבית חולים בדרום, התבצעה לידה שלא בניתוח קיסרי, של ילד במשקל של קרוב 4.5 ק"ג. התוצאה לצערנו הרב גררה שיתוק מוחין ופיגור קל. רצינו לדעת עד כמה יש קשר בין תהליך הלידה והתוצאה או שיש פה גם עובדה שלא היתה ניתנת לצפיה במסגרת הסקירה המוקדמת והמאוחרת?

  השב
 • 18:17, 8 בינואר 2014

  דודי שלום רב,
  ככל שהייתה שגיאה בהערכת המשקל, וכתוצאה מכך נמנעו הרופאים מלבצע ניתוח קיסרי והילוד סבל מצוקה עוברית, הרי שיש כאן עילת תביעה ברשלנות.
  לגבי הסקירות שציינת בשאלתך, השאלה היא מתי [באיזה שבוע] בוצעו אותן סקירות, מה הייתה הערכת המשקל באותן סקירות, ומה היה שבוע הלידה.
  אבל בסיכומו של דבר כל יולדת צריכה לעבור הערכת משקל [בפרט אם יש לה גורמי סיכון, למשל סוכרת הריונית או גורמים דומים] בסמוך ללידה, על מנת שהרופאים יוכלו לייעץ לה איזה סוג לידה מתאים לה.
  ככל שתרצו להתקדם נשמח לסייע.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .