לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מורה מורה

חל"ת כפוי ממשרד חינוך

אני מורה מזה 34 שנים במחוז צפון. אחי זכה במכרז לנהל את אותו ביה"ס בו אני עובד, והמינוי שלו הותנה בהצהרה ממני לעבור לביה"ס אחר ששיגרתי למשרד החינוך ביום 18.7.19. ביום 16.7.19 הייתה לי שיחה עם המפקח אמר לי במפורש כי בינתיים אין מקום אבל המשרד חייב למצוא לי פתרון ולהעביר אותי. ובשיחה עלו שתי הצעות נוספות, האחת פרישה והשנייה חל"ת. סירבתי להצעת הפרישה מסיבות פנסיוניות, כלכליות ואחרות, ואילו הסכמתי לחל"ת מבי"ס בו הועסקתי בלבד ולא מכלל המערכת, הדבר קיבל ביטוי ואף הודגש בכתב המינוי של אחי. ביום 22.7.19 קיבלתי הודעה מהמערכת כי הוציאו אותי חל"ת מכלל המערכת ולא רק מבי"ס בו אני מועסק. לכן בו ביום [22.7.19] שלחתי הודעת הסבר כי כוונתי הייתה לצאת מביה"ס בו הועסקתי בלבד ולא מכלל המערכת, וביום [23.7.19] קיבלתי מענה מהמערכת המקוונת כי ניתן להגיש בקשה להעברה מסויגת ע"ג טופס שייחתם ע"י המפקח. מלאתי את הבקשה ושלחתי במערכת המקוונת וגם בדוא"ל למנהלת המחוז ולמפקח. בחלוף כמה שעות קיבלתי הודעה בדוא"ל מהמפקח בזו הלשון: "אתה נמצא בחל"ת"! אני לא מעוניין בחל"ת אלא בהעברה וזו מחובתו של משרד החינוך לעשות. יודגש גם כי לפי סעיף 2 לתקשיר המועד להגשת בקשה לחל"ת צריך להיות לא יאוחר מיום 15 באפריל, ובקשתי המאולצת שהייתה ב- 16.7.19 מוכיחה קיומן של נסיבות שנכפו עלי, וכמובן זה לא מתיישב עם תשובת המפקח?! אני חוזר ומדגיש כי אני לא מעוניין בחל"ת אלא בהעברה, ולא רוצה להשתהות - מה אתם מייעצים לי?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני חינוך