תביעת מכללה על הפרת זכויות - פורום דיני חינוך

שאלה חדשה
  • בן

נשלח ע"יבן 12:29, 6 בספטמבר 2015

אני חולה אפילפסיה ונרשמתי ללימודי תעודה של הנדסאי תוכנה. בעת הרשמתי לא נשאלתי דבר אודות מצבי הבריאותי. ביום רביעי שעבר, היה לי התקף אפילפטי במהלך השיעור (אני לומד כבר כמעט שנה שם). היום קיבלתי טלפון מהמכללה בכדי "לשאול לשלומי" וכדרך אגב לדרוש ממני אישור רפואי שאני כשיר ללימודים - סירבתי בכעס לדרישה (השיחה מוקלטת). האם זו זכותם להיכנס לי כך לחיים הפרטיים? זה לא מקום עבודה אני לא עובד בשבילם, אני משלם להם כסף בכדי לקבל השכלה. מהם זכויותיי או לחלופין, מה אסור למכללה לדרוש ממני?

השב
  • 12:40, 6 בספטמבר 2015

עלי לציין כי באישור הרפואי המציין כי אני כשיר ללמוד, תופיע גם ההיסטוריה הרפואית שלי, מניסיון קודם עם אישור רפואי לחדר הכושר. משמע המכללה תקבל תמונה מלאה של חיי הפרטיים בכל הנוגע לבריאותי. אעדיף לא לתבוע אותם, אבל אם יגיע למצב שלא מאשרים לי להמשיך ללמוד שם עקב סירובי, זה כבר סיפור אחר.

תגובה

בשנים האחרונות הולכת וגדלה מודעות הציבור וההורים לענייני חינוך ועימה גדלה הדרישה לממש את זכויות התלמידים.
הפורום יעסוק בתחומים כמו תביעות שכר של מורים, מנהלים, מדריכים, מפקחים וגננות, ייצוג וטיפול בקבלת רישיונות להפעלת מוסדות חינוך ותקצובם; קבלה ו/או הפסקה של לימודים של סטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות; ובכל בעיה הקשורה לתחום החינוך לרבות חוק החינוך המיוחד.