ספרד פורטוגל והאיחוד האירפאי שאלה - פורום אזרחות ספרדית ופורטוגלית

שאלה חדשה
 • ניקסון

  נשלח ע"יניקסון 08:29, 8 בספטמבר 2015

  ספרד ופורטוגל לא מאפשרות להחזיק דרכון זר חוץ מחריגים בחוק כמו קחוניות לשעבר כמו מה שגם הוגדר בחוק החדש ליהודי ספרד מגורשים והצאצאים שלהם. שאלתי היא האם יש במנגנון האיחוד האירופאי או במדינות שאינן מאפשרות דרכון שני זר, התיחסות נוספת לנושא הקריטריונים שמעל המדינה בדרישות האיחוד האירופאי עצמו להתקבלות אליו. לדוגמא שחלק מהמדינות דורשות תעודת העדר רישום פלילי .השאלה היא האם יש למדינות באיחוד כללים נוספים של האיחוד או של עצמן לגבי מתן אזרחות שניה מעבר לעמידה בתנאי הזכאות. כמו סבא סבתא וכו. או צאצאי מגורשים שהוכיחו זאת. למשךל כמו סקנדה מקצועות או סוג זמגבלות כמו שהיה במדינות אחרות בעבר או דברים נוספים? או נושאים של בטחון פנים? כמו באוסטריה של שירות ממשלתי או צבאי במדינה אחרת וכו. מה קיים באיחוד או ספרד ופורטוגל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד צבי קן-תור

  צבי קן תור,מנהל הפורום

  14:00, 8 בספטמבר 2015

  שלום רב,
  לכל מדינה באיחוד האירופי יש קריטריונים שונים לגבי מתן אזרחות. כמובן שנושאים כמו העדר מרשם פלילי הם כללים מחייבים לכל מדינות האיחוד האירופי, אך יש משקל רב לקריטריונים שכל מדינה בוחרת להדגיש. קריטריונים שונים כמו השכלה, ניסיון תעסוקתי או השקעת כספים במדינה יכולים להיות חשובים במדינות מסוימות.
  כדאי לבדוק לגבי מדינה מסוימת באיחוד האירופי, שכלפיה אתה מתכוון, ומה הדרישות הרלוונטיות ממנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אדם ידיד

מנהל הפורום: עו"ד אדם ידיד

עו"ד אדם ידיד עוסק בהסדרת מעמד אישי בספרד ובפורטוגל. במסגרת זו מייצג עו"ד ידיד בהוכחת קשר למגורשי ספ
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מבקשים לקבל אזרחות ספרדית על בסיס היותם נצר למגורשי ספרד, דבר אשר יאפשר להם ליהנות מכל מגוון האפשרויות אשר מוקנות לכל אזרח ספרדי ברחבי האיחוד האירופי, כגון חופש התעסוקה, כולל עבור חברות ישראליות או בינ"ל, הקמת עסק ללא הגבלה או היכולת לנסוע כתייר לארה"ב במסגרת תכנית  Visa Waiver האמריקאית וכו'.
התנאים לקבלת האזרחות הספרדית  שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו, אזרחות הוריו או יכולתו להוכיח את היותו נצר למגורשי ספרד.
הפורום מיועד למתעניין בקבלת אזרחות של ספרד, ולכל הנדרש לתרגום מסמכים ואישורים נוטריונים / אפוסטיל.