אזרחות ספרדית - פורום אזרחות ספרדית ופורטוגלית

שאלה חדשה
 • נמרוד

  נשלח ע"ינמרוד 10:28, 22 באפריל 2014

  שלום רב, אמי עלתה ממרוקו בהיותה בת 12 בשנת 1964. האם לנו, ילדיה, וגם לה כמובן,יש אפשרות להתחיל בהליך הבקשה לאזרחות ספרדית למגורשי ספרד? אין לנו מסמכים על כך מן הסתם, אך ישנם סיפורים רבים שעברו במשפחה על שהסבים והסבתות מצד אמי (הכוונה להורי הסבים והסבתות של אמי) היו מדברים לדינו בבית . פרט לכך אין לנו הוכחה על שהייה בספרד(שכן מדובר המאות שנים..) תודה

  השב
 • 10:01, 1 במאי 2014

  נמרוד שלום,
  אין בפנייתן מספיק מידע בכדי לענות על שאלתך.
  אני מציע שתעביר לנו את שם המשפחה של אמך לפני שנישאה וכן את שם המשפחה של סבתך לפני נישואיה וכן תפרט אם יש תעודות כלשהן של האמא ושל הסבתא או של מישהו מהדודים.
  כל מידע נוסף כגון מקום מגורים במרוקו וכולה יכול לסייע.
  ההמלצה לפיה 'קיים טעם להתחיל בתהליך מותנית בהיקף ואיכות המידע והאסמכתאות ובמקרה כמו שלך מחייב ייעוץ אישי.

  תגובה
 • 23:52, 1 במאי 2014

  לפני הנישואים היה דדון ושל סבתי סוויסה. לפי אמי(בינתיים, יש גם דודים גדולים יותר שיוכלו לספק מידע מקיף), גדלו בקזלנקה אך יכול להיות שסבי וסבתי מאזורים שונים במקור.
  יש תעודות לידה עם רישומים של כל תאריכי הלידה של סבתי, סבי וכל ילדיהם(דודיי ודודותיי). כמו כן לכמה מהדודים אזרחויות/דרכונים צרפתיים(בתקופת המעבר לישראל שהו בצרפת וחלק נשארו שם).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אדם ידיד

מנהל הפורום: עו"ד אדם ידיד

עו"ד אדם ידיד עוסק בהסדרת מעמד אישי בספרד ובפורטוגל. במסגרת זו מייצג עו"ד ידיד בהוכחת קשר למגורשי ספ
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מבקשים לקבל אזרחות ספרדית על בסיס היותם נצר למגורשי ספרד, דבר אשר יאפשר להם ליהנות מכל מגוון האפשרויות אשר מוקנות לכל אזרח ספרדי ברחבי האיחוד האירופי, כגון חופש התעסוקה, כולל עבור חברות ישראליות או בינ"ל, הקמת עסק ללא הגבלה או היכולת לנסוע כתייר לארה"ב במסגרת תכנית  Visa Waiver האמריקאית וכו'.
התנאים לקבלת האזרחות הספרדית  שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו, אזרחות הוריו או יכולתו להוכיח את היותו נצר למגורשי ספרד.
הפורום מיועד למתעניין בקבלת אזרחות של ספרד, ולכל הנדרש לתרגום מסמכים ואישורים נוטריונים / אפוסטיל.