לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דנה

אני מואשמת בגניבה

אני שוכרת דירה והחוזה שלי עומד להסתיים בימים הקרובים. כשהתחלתי לגור בדירה הייתה בדירה טלויזיה וכמובן שלט של הטלויזיה. במהלך הזמן שגרתי בדירה השלט התקלקל והחזרתי לבעלת הדירה את השלט. לא החתמתי אותה על זה שהחזרתי לה את השלט ועכשיו שאני עומדת לצאת מהדירה בעלת הדירה דורשת שאחזיר את השלט ולא זוכרת שהחזרתי לה את השלט וטוענת שאני גונבת ממנה. לצערי אין לי תיעוד שהחזרתי לה את השלט כי לא חשבתי שאני צריכה לתעד דבר כזה קטן. עכשיו היא מאשימה אותי בגניבה ורוצה שאשלם לה. אני לא גנבת ולא גנבתי ואני לא מוכנה לשלם על זה. מה אני צריכה לעשות?

יוסף ולדמן

דנה שלום ראשית אשאל האם בכלל חתמת בחוזה הדירה על הימצאות הטלוויזיה והשלט בבית, באם אין בכלל איזכור הרי שהתשובה כבר ברורה. אף אם התחייבת להם בחוזה עצמו הרי שלדברייך מסרת לה את השלט ולא נוח ככל שיהיה אין שום הוכחה שאין הדבר כך. מכל מקום גם אם תרצה בעלת הבית לעשות סיפור מדבר כזה, סביר ששום דבר ממשי לא יצמח מכך, מסופקני אם בעלת הדירה תבחר לגשת למשטרה ולמלא תלונה בעניין זה. לדידה של בעלת הבית, כך לטענתה, היא מסרה לך רכוש שאת לא השבת אותו, ושאלתך היא מה יעלה בגורלך כאשר גרסתך אינה כשלה. ובכן ברור לי כי כל התמודדות עם החוק היא לא עניין של מה בכך וכל אדם היה מעוניין שלא לבוא במגע שכזה בייחוד לא כחשוד בביצוע עבירה. מבלי להפחידך כי אין זו כוונתי אך לפי החוק היבש הרי שרכוש ניתן בידיך ואת לא השבת אותו, כך לגישת בעלת ההדירה. אם תוגש תלונה למשטרה יכול שבעלת הדירה תופנה להפרע ממך בבית משפט אזרחי, אך אם יקרה ויוחלט על המשך חקירה הרי שתזומני לחקירה אך דומני כי בזאת ייסגר הנושא, זאת לאור הגרסאות הסותרות שאין בנמצא גורם או ראיה היכולה להפריך מי מהם. לפחות בשלב הזה ניתן לומר כי אין לך ממה לחשוש אך כן הייתי מנסה לדבר על ליבך להגיע עם בעלת הדירה להבנות קלות יותר, הרי מה מחירו של שלט לטלוויזה עו"ד יוסף דלמן

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום עבירות רכוש