נסיעה במהירות ובשכרות - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • זוהר

  נשלח ע"יזוהר 10:01, 17 ביוני 2014

  שלום האם נהג שנתפס במהירות של 40 קמ"ש מעל המותר ושנמצא לו 390 בנשיפת ינשוף יקבל 2 עונשים או שמאחדים?

  השב
 • 11:09, 17 ביוני 2014

  זוהר שלום,
  כאשר שתי עבירות מבוצעות באירוע אחד, בדרך כלל, המאשימה תגיש כתב אישום אחד על שתי העבירות, אך עדין ישנם מקרים בהם מגישה המאשימה כתבי אישום נפרדים בגין כל עבירה.
  במידה והמאשימה מחליטה להגיש כתבי אישום נפרדים על עבירות שונות באירוע אחד יהיה ניתן לאחד את שני האישומים לצורך ניהול יעיל של ההליך.
  חשוב לציין כי בעבירת השכרות יש פסילת מינימום של שנתיים אשר גוררת אחריה חידוש רישיון מלא ואף מבחנים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
  לפירוט מלא על העבירות הנ"ל ודרך ההתמודדות מולן בבית המשפט לתעבורה ניתן לקרוא בהרחבה באתר משרדי:
  Www.snb.co.il
  בברכה

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.