דוח תנועה על מהירות שלא אני נהגתי - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • אילה

  נשלח ע"יאילה 00:28, 30 בדצמבר 2015

  ברכב שרשום על שמי נהג ברשותי מישהו שגר היום בארה״ב , הרשיון הישראלי שלו לא בתוקף עבר פסילה בזמנו אך היום יש לו רשיון נהיגה אמריקאי בתוקף. לאחר שחזר לארהב קיבלתי דוח תנועה עס 750 שח ו- שמונה נקודות. מה לעשות כדי להוריד ממני את האחריות גם לנקודות וגם לקנס הכספי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גבי סעדון

  עו"ד גבי סעדון,מנהל הפורום

  23:59, 4 בפברואר 2016

  איילה שלום רב,
  בהתאם לפקודת התעבורה קיימת חזקת בעלות לרכב, כלומר הבעלים של הרכב אחראי לעבירות שמבוצעות ברכבו, ומכאן אחריותך לעניין.
  באשר לחבר שנהג ברכב ובכדי להעביר את האחריות על שמו יש לבצע הסבה על שמו ולשם כך יש צורך לקבל ממנו תצהיר מפורט, במידה והוא בארה"ב הרי שהוא יכול לעשות תצהיר בשגרירות\קונסוליה ישראלית, לשלוח אלייך ואת יכולה לפעול בנושא עם עו"ד שמתמחה בתחום.
  להמשך הכוונה וייעוץ 050-6271148
  בברכה,

  עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.