עבירה ראשונה מעל 40קמש - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • אמירה שר

  נשלח ע"יאמירה שר 17:17, 1 בפברואר 2016

  שלום נסעתי בואו תפס אותי שוטר עם לייזר. טען שנסעתי112 במקום 70 קמ"ש . נתן לי זימון לשמוע מה לעשות להוריד או לבטל דוח . אני נהגת ותיקה כבר 10 שנים,נוסעת ואך פעם לא עשיתי עבירה

  השב
 • 06:11, 2 בפברואר 2016

  אמירה שלום, כאמור, לקצין המשטרה יש סמכות לפסול את רישיונך למשך 30 ימים, ואולם הוא רשאי המידה וקיימות נסיבות אישיות מיוחדות ו\או עבר תקין להתחשב ולהשיב את רישיון הנהיגה. כל מקרה לגופו והוא תלוי בעברו התעבורתי של החשוד, נסיבות האירוע (המהירות בה הוא נתפס) ובסופו של יום ההתרשמות של הקצין מהאדם שנמצא מולו והאם הוא מהווה סכנה לציבור המשתמשים בדרך. באשר לדו"ח ההזמנה לדין עצמו הרי שניתן לפנות לבית המשפט באופן עצמאי ואולם סניגור מקצועי מתחום התעבורה מלבד פסילה קצרה יותר יכול לבדוק את הראיות בתיק ובמקרים מסוימים גם למחוק את הנקודות שמגיעות עם העבירה באירוע. בהצלחה בהמשך. עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.