דו"ח על נסיעה של 27 קמ"ש יותר מהמותר - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 11:38, 4 בפברואר 2016

  קיבלתי הביתה דו"ח שמצלמה צילמה אותי שאני נסעתי בכביש עירוני שצריך לנסוע בו 50 קמ"ש ואני נסעתי77 קמ"ש. אני עם רישיון 18 שנה והדו"ח האחרון שקיבלתי היה לפני 9 שנים על פניה במקום אסור בלי נקודות רק על תנאי. האם אני יכולה לערער על הדו"ח והאם להיסטוריה הנקייה שלי יש השפעה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גבי סעדון

  עו"ד גבי סעדון,מנהל הפורום

  23:50, 4 בפברואר 2016

  יפית שלום,

  במערכת א'3 יש לבדוק האם ניתן להעלות טענת התיישנות עפ"י חוק כמו גם לוודא שהתמונה תקינה ועומדת בסטנדרטים ראייתיים שיאפשרו הגשתה בבימ"ש או לאו.

  באשר לעברך התעבורתי הרי שלפי הנתונים שהצגת עברת תקין בהחלט ומציג תמונת מצב בפני בית משפט כי הינך נהגת נורמטיבית, ששגתה באופן חד פעמי והדבר יזקף לזכותך ובוודאי שיצמצם את העונש שיוטל עלייך בבית המשפט.

  יתרה מכך, ובהתאם לנתונים שמסרת על פניו אין לך בעיית ניקוד ואין לך גם מה לחשוש מעניין זה.

  בהצלחה בהמשך.

  עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.