מתעניין בקניית אופנוע שעל שמי רכב במהירות מופרזת - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • שיראל

  נשלח ע"ישיראל 17:04, 9 במאי 2016

  היי , קיים על שמי אופנוע (אין לי רשיון לאופנוע) משמש את בעלי, האופנוע הינו מיועד למכירה ואחד האנשים שהגיעו להתעניין באופנוע נסע במהירות מופרזת של 86 קמש ואיני יודעת מי הוא. מה עליי לעשות במצב זה. חשוב לציין שאין לי עבירות תנועה ואני מצייתת לחוק

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גבי סעדון

  עו"ד גבי סעדון,מנהל הפורום

  15:06, 15 במאי 2016

  שיראל שלום, עפ"י פקודת התעבורה קיימת חזקה בחוק כי הבעלים של הרכב הוא זה שאחראי עליו ולמעשה האחריות לעבירות המתבצעות ברכב הן באחריותו, אלא אם כן הוא מעביר את הנטל למישהו אחר, במקרה שהצגת בפניי אינך יודעת את פרטי הנהג ולכן האחריות רובצת עלייך, אני לא יודע מה עברך התעבורתי אבל אשמח לסייע בכל צדבר בטלפון 050-6271148.

  בברכה,

  עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.