נעצרתי על נהיגה מופרזת לצורך עקיפה - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 08:22, 14 במאי 2016

  שלום אתמול 15/5/16 עצר אותי שוטר על מהירות מופרזת (141 קמ"ש) עם הפחתה (136 קמ"ש) בכביש של 90 קמ"ש (2 נתיבים ועם הפרת בטון) , הייתי בירידה והגברתי מהירות לצורך עקיפה . אין לי עבר תעבורתי פלילי , בחיים לא נתפסת י על מהירות ,עבר נקי . השוטר זימן אותי לראש פינה לשיחה עם קצין . ועוד שלושה חודשים לבית משפט . מה עלי להגיד לקצין , והאם יש אפשרות לבטל את בית המשפט .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גבי סעדון

  עו"ד גבי סעדון,מנהל הפורום

  15:10, 15 במאי 2016

  איציק שלום,

  עליך לספר לקצין עד כמה הינך נהג נורמטיבי, שאינך מסכן את שלום הציבור ומשתמשי הדרך, לציין שפניו שאתה זקוק לרישיון הנהיגה ולצורך מה.
  למרות שיש לך עבר תקין, והכל בהתאם למה שסיפרת בפנייה, לא ניתן להמיר הזמנה לדין לדו"ח אזהרה.
  אשמח לסייע בשאלות נוספות בטלפון 050-6271148.

  בברכה,
  עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.