נהיגה מהירה מעל המותר - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 08:45, 14 ביולי 2014

  נראה לי שמצלמת מהירות צילמה את האוטו שלי אבל אני לא בטוח נסעתי בכביש של 90 קמ"ש במהירות 110 קמ"ש יש מצב שצילמו אותי? מה קורה עכשיו אני מקבל את הדו"ח הביתה?

  השב
 • 10:24, 18 ביולי 2014

  אורן שלום,
  באופן עקרוני קיימת האפשרות שמצלמת המהירות צילמה את רכבך כאשר נהגת במהירות של 110 קמ״ש בכביש בה המהירות המותרת היא 90 קמ״ש, אך מדובר בסבירות נמוכה שכן המדובר במהירות יחסית נמוכה המחייבת בקנס בסך 250 ש״ח וללא נקודות משרד הרישוי.
  בכל אופן במידה ואכן רכבך צולם כשהוא עובר עבירת מהירות הדו״ח או הודעה עליו אמורים להישלח אליך תוך 4 חודשים מיום ביצוע העבירה.
  למידע מורחב בנושא כנס לאתר משרדי בכתובת: www.snb.co.il

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.