נהיגה מעל המותר - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 11:43, 18 באוגוסט 2014

  בנהיגה של מעל 50 קמ"ש מעל הקמ"ש המותר שוללים את הרישיון?

  השב
 • 12:00, 24 באוגוסט 2014

  גל שלום רב,

  במקרה של נהיגה במהירות מופרזת, בכביש עירוני נהיגה במהירות של מעל ל-30 קמ"ש מהמהירות המותרת ובכביש בינעירוני במהירות של מעל ל-40 קמ"ש מהמהירות המותרת, ישנה אפשרות לשלילת רישיון הנהיגה על ידי קצין משטרה למשך של 30 יום וכן פסילה נוספת על ידי בית המשפט.

  כמובן שישנם מקרים רבים בהם למרות נהיגה במהירות מופרזת לא נפסל רישיון הנהיגה כלל, אך לשם כך יש צורך להציג כשלים ראייתיים בתיק החקירה וזאת יש לעשות באמצעות עו"ד המתמחה בדיני התעבורה.

  למידע מורחב בנושא תוכל לגלוש באתר משרדי בכתובת www.snb.co.il.

  תגובה
 • 08:37, 17 בפברואר 2016

  שלום, אתמול עצר אותי שוטר על מהירות מופרזת בכביש בין עירוני במהירות של 30 וקצת מעל המותר,יש לי רישיון כשנתיים ופעם ראשונה קורה לי מקרה כזה.השוטר אמר שאני אקבל קנס כספי אך בכל זאת נתן לי זימון לבית המשפט.הוא אמר לי שאני צריכה לתלוש את החלק של הזימון ולשלוח למשטרה את נסיבות האירוע ,ואני יכולה לעשות את כל זה מבלי להגיע למשפט וכך יגיע אליי הקנס הכספי.אם זה קנס כספי אז למה הוא הביא לי זימון,האם ישנה אופציה שישלל רישיוני ?והאם כדאי לי להגיע למשפט או לשלוח להם את זה בדואר?

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.