מהירות מופרזת - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • Noam

  נשלח ע"יNoam 08:53, 2 בספטמבר 2014

  שלום, בעיצומו של מבצע צוק איתן נתפסתי נוהג במהירות של 144 בכביש של 90 קמ״ש הכביש הינו בין עירוני מואר בעל 2נתיבים וגדר הפרדה מבטון השעה היתה 2200 ביום שישי כשהכביש ריק. רשיוני נפסל במקום ע״י קצין וזו נתי לבית משפט. 1.האם התקנה שפרסם מפקד אגף התנועה לגבי הקלות בעבירות תנועה בזמן המבצע הצבאי חלות גם על עבירה זו? 2.האם טענותי לגבי חשש ממשי לחיי(טיל נפל 400 מטר ממקום העבירה ) יכולה להשפיע על בית המשפט? תודה.

  השב
 • 12:48, 11 בספטמבר 2014

  נועם שלום רב,
  במהלך מבצע צוק איתן הייתה הנחייה שלא לאכוף עבירות תעבורה שאינן מסכנות חיים.
  עבירה של נהיגה במהירות מופרזת בכביש בינעירוני במהירות של מעל ל-40 קמ״ש הינה עבירה המסכנת חיים ועל כן הנחייה זו אינה רלוונטית.
  לגבי טענתך השנייה מדובר בטענה שהיא די בעייתית מכייון שבכך אתה מודה בביצוע העבירה ועל ידי טענה זו אתה מבקש את רחמי בית המשפט.
  בטרם תטען טענה זו חשוב לבדוק את חומר הראיות המצוי בתיק החקירה נגדך ולבחון האם ישנו בסיס להרשעה בעבירה בה אתה מואשם.
  המלצתי היא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך בחינת תיקך בטרם תודה בביצוע העבירה.
  למידע רב אודות עבירת המהירות אתה מוזמן לגלוש באתרי בכתובת www.snb.co.il
  בברכה,
  עו״ד ירון בוכובזה.

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.