היכן עליי לערער על החלטת המרב"ד? - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
  • ישראל

נשלח ע"יישראל 00:08, 25 בינואר 2015

עברתי ועדה במרב''ד ונקבע שעליי להשתמש בתפוח הגה עם פונקציות. בשיעורי הנהיגה הצלחתי לתפקד עם תפוח הגה רגיל ללא פונקציות. אני רוצה לערער על ההחלטה של מרב''ד אז השאלה שלי היא האם אני צריך לפנות לועדת ערר ולשלם אלף שקל או שאני יכול לערר במשרד הרישוי בעיר בה אני גר עם המלצה של המורה נהיגה לנכים. והאם משרד הרישוי רשאי לשנות את ההחלטה ללא התערבות של המכון הרפואי.

השב
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

שי גלעד,מנהל הפורום

14:48, 26 בינואר 2015

ישראל שלום. ככלל ערעור על החלטות המרב"ד מתבצע באמצעות פניה לועדת הערר (תשלום השובר). אין דרך לערער על החלטת המרב"ד באמצעות פניה למשרד הרישוי, שכן מדובר בעניינים רפואיים אשר מחייבים את אישור המרב"ד. את ההמלצה של המורה נהיגה לנכים, כמו כל מסמך רפואי אחר, תוכל להציג בפני ועדת הערר. לשאלות נוספות, נא פנה ישירות.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)