יחס משפיל לבני ולי בועדת ערר - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
  • רבקה זבולון

נשלח ע"ירבקה זבולון 10:05, 29 בינואר 2016

אתמל הייתי עם בני בועדת ערר בקשר למגבלות נהיגה בשל מחלת נוון שרירים מתקדמת. בני קיבל נהיגה בהגה רגיל עם תפוח וגז ובלמים ידניים מכניים. בשיעורי נהיגה הוא סבל מכאבים בידיים. בקשנו לערער, ואתמל בועדה לא איפשרו לי לדבר ואף הוציאו אותי מהחדר. את בני בדק רופא דקה והוציא אותו. האם יש לי אפשרות לערער על היחס המשפיל ועל זה שלא התאפשר לנו להציג טפסים או לדבר?

השב
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

שי גלעד, עו"ד,מנהל הפורום

13:58, 2 בפברואר 2016

רבקה : צר לי שחשת יחס משפיל מהוועדה. על אופן ההתייחסות קשה לי לענות. בכל מקרה , על החלטת ועדת הערר ניתן להגיש ערעור מנהלי לבית המשפט המנהלי בשאלות משפטיות.

תגובה
  • 23:28, 2 בפברואר 2016

מה זה ערעור מנהלי בשאלות משפטיות?

תגובה
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

עו"ד שי גלעד,מנהל הפורום

17:30, 14 בפברואר 2016

הערעור המנהלי הוא פרוצדורה שנקבעה בחוק בתי משפט מנהליים. זהו האופן בו מוגש הערעור , המועד להגשתו , לאיזה בית משפט ובאיזה אופן. בית המשפט המנהלי לא יכנס לשאלות רפואיות ולא יעדיף חוות דעת פרטית על זו של רופאי הוועדה, הוא גם לא יחליף את שיקול דעתו בשיקול דעתם המקצועית של רופאי הוועדה. כל שבית המשפט המנהלי יבדוק אם נפל פגם בהתנהלות של הועדה מבחינה מנהלית

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)