קבלת רשיון חזרה לאחר פרכוס חד פעמי - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
 • דוד אביטל

  נשלח ע"ידוד אביטל 19:34, 8 באפריל 2016

  בחודש ספטמבר האחרון חוויתי פרכוס כתוצאה מאוטם מוחי קל ורשיוני נשלל באופן אוטומטי. מאז האירוע אני מטופל בתרופת טרילפטין שתפקידה למנוע פרכוסים נוספים ואני מצויד בחוות דעתו של רופא מומחה בתחום שמאשר כי הפרכוס היה חד פעמי ואינו מעיד על אפילפסיה. כמו כן, חזרתי לחלוטין לתפקודי הרגיל. הגשתי את כל המסמכים הדרושים למרב"ד (כולל חוות דעת של מומחה עיניים ששולל כל נזק שעשוי למנוע את קבלת הרשיון בחזרה) בחודש מרץ ותשובתם היא כי המקרה יידון רק בחודש ספטמבר (שנה לאחר האירוע). מדוע לא ניתן לדון בהחזרת הרשיון לפני חודש ספטמבר? האם יש דרך לזרז את תהליך קבלת הרשיון חזרה?

  השב
 • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

  שי גלעד חברת עורכי דין,מנהל הפורום

  15:57, 13 באפריל 2016

  שלום דוד. מבלי שאראה את המסמכים הרפואיים שבידך, קשה יהיה להביע דעה. המכון הרפואי פועל על פי כללים שחלקם מבוססים על כללי משרד הבריאות הקנדי. בין היתר, ובהתייחס לסוגי הרישיונות המבוקשים, נקבעו פרקי זמן של המתנה בין הפרכוס האחרון לחידוש הרישיון.

  כדי להתגבר על הקביעה של המרב"ד תוכל לפנות למרב"ד עם מכתב הסבר מלווה בחוות הדעת שברשותך ולנסות לשכנעם לשנות את החלטתם. באם יחזיקו בדעתם, פתוחה בפניך הדרך לערור לוועדת הערר לענייני רישיונות נהיגה שמקום מושבה בבית החולים תה"ש. לפרטים נוספים: www.sgilad-law.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)