אישור לקבלת רישיון נהיגה לאחר בדיקת המכון הרפואי - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
  • חן

נשלח ע"יחן 22:31, 12 באוגוסט 2014

שלום, הייתי פעמיים בגלל בעיות נפשיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, והיום ה12.8.14 הייתי במבחנים, ואז נפגשתי עם הפסיכולוגית, האם יש סיכוי שיאשרו לי לנהוג? אני בת 17 היא אמרה הפסיכולוגית שתוך שבועיים עד חודש נותנים תשובה,. יש לי בעיה נפשית סכיזופרניה תודה..

השב
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

עו"ד שי גלעד,מנהל הפורום

11:19, 13 באוגוסט 2014

שלום חן. ראשית, וודאי שיש סיכוי שיאשרו לך לנהוג, ישנם אנשים רבים אשר מאובחנים כלוקים בסכיזופרניה ומאושר להם לנהוג, הדבר תלוי בחומרתה, במידת מסוכנותה ובהשלכות שיש לה על בטיחות בנהיגה - זו בדיוק מטרת הבדיקות שעשו לך. מנגד, אם תוצאות הבדיקות יראו שבמקרה שלך יש סכנה לנהיגה אזי סביר שלא יאפשרו לך לקבל רישיון נהיגה. עם זאת חשוב לדעת שגם אם תתקבל החלטה כזו, הרי שלא מדובר בסוף פסוק וניתן להגיש ערר תוך 20 ימים לועדת ערר, בניסיון להפוך את ההחלטה, רצוי לעשות זאת באמצעות עו"ד מומחה בתחום. בהצלחה

תגובה
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

עו"ד שי גלעד,מנהל הפורום

09:30, 26 באוגוסט 2014

תיקון טעות סופר: תוך 30 ימים

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)