הקמת חברה עם שם של חברה שנסגרה - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 11:24, 4 בנובמבר 2014

  האם אפשר להקים חברה עם שם של חברה שנסגרה לפני שנים?

  השב
 • 10:06, 24 בנובמבר 2014

  יוסי שלום רב!

  ככלל, כל עוד חברה קיימת לא ניתן להשתמש בשם זהה או אפילו דומה ובמקרה כזה בעת רישום החברה השם ייפסל (מסיבה זו, רשות התאגידים דורשת מספר וריאציות לשם חברה על מנת שאם שם אחד ייפסל ניתן יהיה לרשום את החברה בשם חלופי).
  על כן, אני מציע במקרה בו מדובר בשם שאינו בשימוש להגיש אותו כאופציה ראשונה ולתת חלופות.
  ניתן לבדוק באתר של רשות התאגידים האם קיימת חברה בשם דומה.
  בברכה
  עו"ד גונן בן יצחק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.