הפעלת עסק בזמן ההמתנה לקבלת רישיון עסק - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 11:29, 11 בדצמבר 2014

  האם אפשר ללהפעיל עסק כאשר נמצאים בתהליך של קבלת רישיון עסק בזמן שמחכים לאישור?

  השב
 • 11:29, 30 בדצמבר 2014

  גבי שלום

  שאלתך כללית מאוד ועל כן קשה לענות עליה ללא קבלת עוד פרטים. לעיתים, ניתן להתחיל לפעול עוד כאשר נמצאים במהלכו של הליך רישוי, הדבר נכון למשל כאשר מדובר בהליכי רישוי לבית עסק דוגמת מסעדה או פאב, ואז ניתן אישור זמני עד קבלת הרישוי, במקרים אחרים ברור שלא ניתן לפעול ללא רישיון דוגמא בולטת: עורך דין או רופא.
  בברכה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.