רוצה לפתוח עסק נוסף במקביל לשותפות בעסק אחר - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 11:14, 16 ביולי 2014

  אני שותף בעסק שעובד 5 שנים ובמקביל אני רוצה לפתוח עסק שלי בלבד. האם מס' עוסק מורשה יהיה אותו המס' שיש עכשיו? אני צריך לפתוח תיק חדש לגמרי?

  השב
 • 12:21, 20 ביולי 2014

  אסף שלום רב!
  השאלה שלך חשובה מאוד והיא נוגעת לא רק לתחום דיני החברות אלא גם לתחום דיני המיסים.
  ההמלצה העקרונית שלי מבלי לרדת לעומקם של דברים - לנהל כל עסק כיחידת רווח נפרדת. המשמעות היא לפתוח יישות משפטית נפרדת - חברה נוספת אשר מטבע הדברים תקבל ח.פ נפרד ולנהל את העסק תוך פתיחת תיק חדש.
  אחרת יווצר מצב שאינו רצוי לא לך ולא לשותפיך האחרים בעסק הנוכחי שככל שאני מבין לא בהכרח שותפים בעסק החדש.
  בברכה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.